Najave i informacije o predstojećim tribinama u Novom Sadu i Vršcu

Novi Sad, četvrtak, 28. februar, 19:00 časova

NDNV poziva na tribinu „Vojvodina nevidljiva u evrointegracijama“ koju organizuje u Novom Sadu, u Medija centru Vojvodine (Zmaj Jovina 3/1), u četvrtak, 28. februara 2019. godine, u 19 časova.

O posledicama centralizacije na funkcionisanje pokrajinske autonomije, ali i na demokratizaciju društva u celini i na kvalitet života građana, na tribini će govoriti:

• Dalibor Stupar – novinar, autor Izveštaja „Slabo iskorišćena iskustva i malo nadležnosti“
  • Žužana Serenčeš – medijska ekspertkinja
  • Duško Radosavljević – politikolog
  • Veljko Milić – pravnik
  • Branislav Bugarski – bivši pokrajinski sekretar za međuregionalnu saradnju i lokalnu samoupravu

Moderatorka tribine je Branka Dragović Savić. Tribina se održava uz pomoć Fondacije za otvoreno društvo.

Novi Sad, četvrtak, 28. februar, 19:30 časova

Lige socijaldemokrata Vojvodine i Vojvođanska partija upućuju zajednički poziv na Tribinu koju organizuju u četvrtak, 28.2.2019. u 19.30h. Tema tribine je „Vojvodina – ustavno i demokratsko pitanje“, a održaće se u sali SSS Grada Novog Sada, na Bulevaru Mihajla Pupina 24, u Novom Sadu.

Na tribini će govoriti: dr Milivoj Bešlin, dr Srđan Milošević i prof dr Lazar Lazić.

Vršac, subota 2. mart, 18:00 časova

Antifašistička koalicija, čiji je Vojvođanski klub član, poziva na tribinu „Život u ekstremima“ 2. marta u Vršcu. Detalje o lokaciji i govornicima možete videti na promotivnom materijalu koji je za tu priliku štampan: