Izabran novi Savet Vojvođanskog kluba

U skladu sa Statutom Vojvođanskog kluba, nakon isteka mandata prethodnog, izabran je novi Savet Vojvođanskog kluba.

Po Statutu VK, Predsedništvo Kluba donosi odluku o izboru i imenovanju članova Saveta Kluba. Pored članova izabranih od strane Predsedništva, članovi Saveta po funkciji su svi osnivači, bivši predsednici i počasni članovi, osim ako se sami izjasne protiv toga. U toku svog rada, prethodni saziv Saveta je ostao bez četiri svoja cenjena člana (Boško Krunić, Slobodan Budakov, Jon Srbovan i prof. dr Bačlić Branislav). U skladu sa navedenim, na osnovu Odluke Predsedništva, u Savetu su ostali svi preostali članovi Saveta iz prethodnog saziva. Novi članovi izabrani u Savet Vojvođanskog kluba su: prof. dr Lazar Lazić, dr Boris Varga i doc. dr Marko Božić. Takođe, bivši Predsednik VK, gospodin Đorđe Subotić, je prihvatio molbu da bude član Saveta, na šta po Statutu ima pravo. Tako novi saziv Saveta Vojvođanskog kluba čine:

1. Adam Svetlik
  2. Akademik prof. dr Julijan Tamaš
  3. Akademik prof. dr Miloš Tešić, osnivač
  4. Dimitrije Boarov
  5. Doc. dr Marko Božić
  6. Đorđe Bugarin
  7. Đorđe Subotić, bivši Predsednik
  8. Dr Boris Varga
  9. Janko Drča
  10. Petar Nešković
  11. Prof. dr Boško Kovačević
  12. Prof. dr Gvozdenac Dušan, osnivač
  13. Prof. dr Janja Beč Nojman
  14. Prof. dr Lazar Lazić
  15. Prof. dr Martinov Milan, osnivač
  16. Prof. dr Šetrajčić Jovan, osnivač
  17. Stanimir Lazić, osnivač, bivši Predsednik i počasni član
  18. Vladislav Bata Radaković
  19. Živan Berisavljević, počasni član

Na prvoj, konstitutivnoj, sednici Saveta Vojvođanskog kluba za Predsednika Saveta je izabran gospodin Živan Berisavljević (rođ. 1935., politikolog), dugogodišnji član Vojvođanskog kluba i njegov počasni član, jedan od rukovodilaca/koordinatora IV Vojvođanske Konvencije, član Političkog Saveta Vojvođanske partije, osnivač i predsednik Svenacionalnog demokratskog fronta Vojvodine i Unije socijalista Vojvodine (1990-2005), predsednik Političkog saveta Socijaldemokratske partije Vojvodine (od 2005. do njenog ukidanja), nekadašnji ambasador SFRJ (1977-1981), jugoslovenski, srpski i vojvođanski funkcioner i funkcioner Saveza komunista do 1988. godine… Prihvatanjem izbora za Predsednika Saveta, gospodin Berisavljavić je svoje vođenje Saveta VK ograničio na period do održavanja prve naredne Redovne Skupštine Vojvođanskog kluba, koja je planirana za decembar tekuće godine. Podsećanja radi, to će biti i izborna Skupština, na kojoj ćemo birati novog Predsednika, Potpredsednika i novo Predsedništvo Kluba.