Snimak tribine „Vojvodina i Srbija – 100 godina posle“ u Zrenjaninu

Ovde možete pogledati snimak sa tribine Vojvođanskog kluba u Zrenjaninu, održane 12. februara 2019.

Tema tribine je bila promocija Vojvođanskog zbornika „Vojvodina i Srbija – 100 godina posle“. Zbornik predstavlja zbirku tekstova nastalih na istoimenom savetovanju, održanom u Novom Sadu novembra 2018., a povodom jednog veka od priključenja Vojvodine Kraljevini Srbiji.

„Prisajedinjenje“ se nikada nije desilo

Vojvođanski klub danas, kada su Srbiji puna usta Velike narodne Skupštine i njenih odluka, pita: ima li Srbija nameru da Vojvodinu nastavi da pljačka, ponižava i izrabljuje i narednih sto godina, ili je ovih prvih sto bilo dovoljno?

(napomena: članak sadrži kopiju originalnih Odluka Velike Skupštine)

Tribina u Zrenjaninu

13. novembra je u Zrenjaninu održana tribina povodom stote godišnjice priključenja Vojvodine Srbiji.
Na tribini su govorili čelnici Vojvođanskog kluba Dr Branislava Kostić, Prof Dr Miroslav Ilić i Dragomir Jankov.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 512345