Obaveštenje

na ovoj stranici se ne nalaze informacije o svim Akcijama i manifestacijama Vojvođanskog kluba. Zbog velikog broja članaka, informacije o Šetnji za Vojvodinu 2015, Šetnji za Vojvodinu 2014.  i  Odavanju pošte Vasi Stajiću  su izdvojene u zasebne celine.

Tradicionalno polaganje cveća na spomenik Vasi Stajiću u Novom Sadu

U znak sećanja na Vasu Stajića (1878 – 1947) i dubokog poštovanja za sve što je učinio za Vojvodinu i Vojvođane, danas su cveće na njegov spomenik u Novom Sadu položili učenici Osnovne škole „Vasa Stajić“ iz Novog Sada sa direktoricom Jasminom Pasternjicki i profesorkom Mirjanom Vuksanović, predstavnici Vojvođanskog kluba, Zavičajnog kluba Mokrinčana u Novom Sadu, Vojvođanskog kulturnog kluba „Vasa Stajić“, Saveza antifašista Vojvodine, Vojvođanske politikološke asocijacije, Udruženja podunavskih švaba „Zavičajna kuča“ iz Sremskih Karlovaca, IV Vojvođanske konvencije, Lige socijaldemokrata Vojvodine, Vojvođanske partije, kao i građani koji poštuju Vasu Stajića i neguju sećanje na njega.

Novi razgovori petkom

Pozivamo Vas na RAZGOVORE PETKOM, koji će se, kao i svakog petka, održati sutra (8.02.2019.) u doposništvu lista Danas za Vojvodinu, na SPENS-u, od 15h do 17h.
Tema sutrašnjih Razgovora će biti Vasa Stajić, odnosno aktuelnost njegovih ideja, stavova i načina borbe za humanizam, pravdu i Vojvodinu. Domaćin Razgovora će, uz Gordanu Nonin, šeficu Danas-ovog Dopisništva za Vojvodinu i dr Branislavu Kostić, predsednicu Vojvođanskog kluba, biti gospodin Dragomir Jankov, advokat, potpredsednik Vojvođanskog kluba.
Uz to, tokom razgovora možete uzeti Corax-ov kalendar (400 dinara) i Zbornik Vojvođanskog kluba „Vojvodina i Srbija – sto godina posle“ (250 dinara).

Vidimo se u Zrenjaninu 12. februara

Promocija Vojvođanskog Zbornika „Vojvodina i Srbija – 100 godina posle“ održaće se u Zrenjaninu, 12. februara 2019. godine. Na tribini će govoriti autori tekstova u Zborniku: prof. dr Dragan veselinov, Dimitrije Boarov, novinar i analitičar i dr Branislava Kostić.

Tradicionalna dešavanja petkom u Novom Sadu

Domaćin programa „Razgovori petkom“ u organizaciji Vojvođanskog kluba i Dopisništva lista Danas za Vojvodinu, u petak, 1. februara, od 15 do 17 sati, biće politikolog Boris Varga.
Takođe Vas pozivamo da u petak, 1. februar 2019. godine, dođete na Građanski protest, koji će se, kao i prethodnih puta, održati počev od Pozorišnog trga isped SNP-a, a nastaviće se šetnjom kroz grad.
Imajući u vidu datum, okupićemo se, kao i obično tamo gde su naše zastave, ali i transparenti „Novi Sad – glavni grad!“.

Pročitaj ceo prilog >>

Vojvođanski klub podržava građanske proteste

Vojvođanski klub podržava građanske proteste koji se već drugu nedelju održavaju u Novom Sadu.

Građanske proteste smatramo jedinim preostalim sredstvom pobune protiv autoritarnog režima. Protesti omogućavaju da se građani međusobno povežu i oslobode od straha, što je preduslov za efikasno političko delovanje.

Vojvođanski klub pri tome, ne samo da ne podržava, već izražava najoštriju osudu desničarskih stavova dela političkih stranaka koje zvanično podržavaju proteste.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 512345