Day: 9 December 2015

Govori na Tribini u Subotici (Video)

Nakon Šetnje za Vojvodinu u Subotici, održana je tribina na kojoj su, pored ostalih, govorili:

– Aleksandar Odžić, član Vojvođanskog kluba i Predsednik Vojvođanske partije
– Dr Branislava Kostić, Predsednica Vojvođanskog kluba i članica Političkog saveta Vojvođanske partije
– Dragomir Jankov, član Predsedništva Vojvođanskog kluba i Političkog saveta Vojvođanske partije;
– Prof Dr Miroslav Miša Ilić, član Predsedništva Vojvođanskog kluba i Predsednik Političkog saveta Vojvođanske partije;
– Đorđe Subotić, član Vojvođanskog kluba i Političkog saveta Vojvođanske partije;

Ovde možete pogledati pojedinačna obraćanja.

Momčilo Grubač

IN MEMORIAM – Prof. Momčilo Grubač

Prof. dr Momčilo Grubač preminuo je 6.12.2015. u Novom Sadu.

Prof. Momčilo Grubač je bio jedna od najuglednijih figura našeg javnog života poslednjih decenija. Bio je jedan od najuglednijih pravnika koje je Jugoslavija i Srbija imala u novije doba. Kao profesor Krivičnog prava ostavio je iza sebe brojna dela i rasprave, čija će aktuelnost dugo trajati. Od predloga revizije Krivičnog zakona SFRJ, u okviru Foruma za ljudska prava – osamdesetih godina prošlog veka – do poslednjih predloga Ustavnom sudu Srbije, profesor Grubač je nastojao da usavršava i brani pravne mehanizme slobode građanina i demokratske vrednosti.