Umro Boško Krunić

Boško KrunićNakon teške bolesti, koja se u nekoliko navrata vraćala i smeštala ga u postelju,  preminuo je Boško Krunić, jedan od najznačajnijih „autonomaških“ političara, predsednik Predsedništva Saveza komunista Vojvodine tokom 1981, 1982, 1984 i 1985. godine; član Centralnog komiteta Saveza komunista Jugoslavije i njegov predsednik od 30. juna 1987. do 30. juna 1988. godine, naš član i član Saveta Vojvođanskog kluba.

Boško Krunić je bio podjednako proganjan i poštovan, samo je razlika između onih koji su ga proganjali i onih koji su ga poštovali bila i ostala velika i suštinska.

Uprkos činjenici da se Boško dugo borio sa bolešću, mislim da svi osećamo i veliku tugu i lični gubitak zbog odlaska vrednog i valjanog mislećeg čoveka, prijatelja i istomišljenika.

Komemoracija povodom smrti druga Boška Krunića održava se u četvrtak, 26. januara 2017. godine u 12 časova u Medija Centru Vojvodine (Novi Sad, Medija centar Vojvodine /NDNV/, Zmaj Jovina 3/1)

Ispraćaj Boška Krunića na kremaciju je na Gradskom groblju u Novom Sadu, u četvrtak 26. januara 2017. godine u 13:30 časova – a ne u 14:30 kako je javljeno ranije!