Tradicionalno polaganje cveća na spomenik Vasi Stajiću u Novom Sadu

10. februara 2019. godine na dan njegovog rođenja i smrti

U znak sećanja na Vasu Stajića (1878 – 1947) i dubokog poštovanja za sve što je učinio za Vojvodinu i Vojvođane, danas su cveće na njegov spomenik u Novom Sadu položili učenici Osnovne škole „Vasa Stajić“ iz Novog Sada sa direktoricom Jasminom Pasternjicki i profesorkom Mirjanom Vuksanović, predstavnici Vojvođanskog kluba, Zavičajnog kluba Mokrinčana u Novom Sadu, Vojvođanskog kulturnog kluba „Vasa Stajić“, Saveza antifašista Vojvodine, Vojvođanske politikološke asocijacije, Udruženja podunavskih švaba „Zavičajna kuča“ iz Sremskih Karlovaca, IV Vojvođanske konvencije, Lige socijaldemokrata Vojvodine, Vojvođanske partije, kao i građani koji poštuju Vasu Stajića i neguju sećanje na njega.

Učenici Osnovne škole „Vasa Stajić“ iz Novog Sada izveli su prigodan recital posvećen životu i radu Vase Stajića, sa izuzetno važnim istorijskim detaljima. U ime organizatora, okupljenima su se obratili dr Branislava Kostić, predsednica Vojvođanskog kluba, doc. dr Radivoje Jovović i Milan Dudić iz Zavičajnog kluba Mokrinčana u Novom Sadu.

„Vojvođanski klub“ se, u ime organizatora, posebno zahvaljuje Jasmini Pastonjicki, direktorici Osnovne škole „Vasa Stajić“, profesorki Mirjani Vuksanović i  učenicima Nikoli Stefanoviću, Borisu Pasternaku, Nikši Trifunoviću, Luki Azariću, Draganu Barudžiji, Vukašinu Boškoviću, Srdjanu Joviću, Sonji Bojanić, Milanu Tripkoviću, Lani Pataki, Leni Krstić i Lari Ilić, koji su na polaganju cveća na spomenik našem velikanu izveli istorijski recital o životu i radu Vase Stajića.  Današnji prigodan recital učenika ove Škole, bio je pravo osveženje u odnosu na uobičajeno obeležavanje dana rođenja i smrti gospodina Stajića, kojim su nam deca i njihovi profesori  pokazali sa koliko ozbiljnosti učenici osnovne škole mogu prezentovati kolaž izuzetno važnih istorijskih činjenica.