Govori na Tribini u Subotici (Video)

Nakon Šetnje za Vojvodinu u Subotici, održana je tribina na kojoj su, pored ostalih, govorili:

– Aleksandar Odžić, član Vojvođanskog kluba i Predsednik Vojvođanske partije
– Dr Branislava Kostić, Predsednica Vojvođanskog kluba i članica Političkog saveta Vojvođanske partije
– Dragomir Jankov, član Predsedništva Vojvođanskog kluba i Političkog saveta Vojvođanske partije;
– Prof Dr Miroslav Miša Ilić, član Predsedništva Vojvođanskog kluba i Predsednik Političkog saveta Vojvođanske partije;
– Đorđe Subotić, član Vojvođanskog kluba i Političkog saveta Vojvođanske partije;

Ovde možete pogledati pojedinačna obraćanja.

Šetnja za Vojvodinu – 29. novembar 2015. u Subotici

29. novembra 2015., na Dan republike SFRJ, održana je prva Šetnja za Vojvodinu u Subotici. Nakon toga je održana i Tribina. Ovi događaji su održani u organizaciji Vojvođanske partije, a Vojvođanski klub je bio gost organizatora.

Sa ove manifestacije, ovde prenosimo fotografije sa dešavanja, kao i integralne tekstove obraćanja Branislave Kostić (predsednice Vojvođanskog kluba) i Dragomira Jankova (člana Predsedništva Vojvođanskog kluba) prisutnima na skupu.

Janja Beč: Bez Vojvodine Republike, mi smo hor prosjaka

Zašto smo pristali na to, zašto se nismo borili protiv toga? Zato što umemo da radimo, a ne umemo sa nasiljem da pljačkamo i osvajamo. Mi nismo glupi, mi samo nismo mogli da sanjamo toliku brutalnost, okrutnost i surovost, i toliku glad. Nikad dosta stanova, nikad dosta para, nikad dosta ičega. Naše su ruke umorne od pljačke, umorne su od davanja, umorne su od neznanja. Umorni smo od oligarhijske elite, koja jednim potpisom može sve da uništi što su generacije stvarale. Mi imamo pravo da na to ne pristanemo i da se borimo.

Pročitaj ceo prilog >>

RTS: Održana „Šetnja za Vojvodinu“

„Naš cilj je da Vojvodina bude republika, a do tog cilja ćemo doći ovakvim šetnjama, razgovorima i izborima“, rekla je Kostić.

„Kada Vojvodina bude republika neće se postavljati pitanje da li joj treba udeliti pet ili sedam odsto budžeta Republike, već će u njoj ostajati sve ono što su njeni građani zaradili“, rekao je Odžić.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 41234