Poziv za savetovanje „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“

Vojvođanski klub organizuje Savetovanje „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“, koje će biti održano 7. juna 2018. godine u Kongresnoj sali Hotela „Putnik“ u Novom Sadu, Ilije Ognjanovića 24, sa početkom u 10h.

Na Savetovanju, koje će okupiti najveći broj govornika o Vojvodini u ovom veku, svoje analize o položaju Vojvodine u Srbiji i Jugoslaviji, tokom proteklih sto godina i danas, izložiće 26 naučnika, političara, analitičara i javnih ličnosti: dr Milivoj Bešlin (uvodno izlaganje), Dimitrije Boarov, prof. dr Dragan Veselinov, Živan Berisavljević, akademik dr Julijan Tamaš, prof. dr Duško Radosavljević, prof. dr Slobodan Beljanski & Veljko Milić, akademik dr Miloš Tešić, Tomislav Ketig dopisni član VANU, prof. dr Miroslav Ilić, prof. dr Fuada Stanković, prof. dr Janja Bec-Neumann, prof. dr Boris Kršev, prof. dr Lazar Lazić, dr Boris Varga, Nikola Bugarski, Barth Stefan, Đorđe Bugarin, Đorđe Subotić, dr Goran Kaluđerović, doc. dr Radivoje Jovović, Gordana Nonin, Danica Stefanovic, Dragomir Jankov – potpredsednik Vojvođanskog kluba i dr Branislava Kostić – predsednica Vojvođanskog kluba. Nakon Savetovanja, svi izneti radovi će biti štampani u Zborniku „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“. U Zborniku će se naći i radovi dvoje autora koji nisu bili u mogućnosti da prisustvuju skupu, ali su priložili radove (prof. dr Sergej Flere i prof. dr Vesna Vodinelic Rakić).

Savetovanje „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“ će obuhvatiti celodnevni seriju izlaganja, koji će biti podeljeni u tri bloka; prepodnevni, od 10h do 12:30h; popodnevni, od 13:10h do 15:40h i diskusiju sa usvajanjem Zaključaka (od 16h do 17:30h).

Pozivamo Vas da prisustvujete ovom svečanom, radnom i nadasve – važnom skupu, kojim želimo da poručimo Vojvodini, Srbiji i Evropi da smo svesni da će „Vojvodine biti onoliko koliko bude borbe za nju“ – kako su davno predvideli Jovan Cvijić i Vasa Stajić.

Ukoliko želite, ovaj poziv prosledite Vašim prijateljima/saradnicima, za koje smatrate da bi voleli da prisustvuju Savetovanju.