Položeno cveće povodom dana rođenja i smrti Vase Stajića

Novi Sad, 10. februar 2016.

Danas je – na dan njegovog rođenja i smrti, položeno cveće na spomenik Vasi Stajiću u Novom Sadu. Ovaj skup su, tradicionalno, organizovali Vojvođanski klub, Zavičajni klub Mokrinčana u Novom Sadu i Vojvođanska politikološka asocijacija.

12696061_10206079368488133_1783108594_nTradicionalnom omažu Vasi Stajiću su, pored predstavnika organizatora, prisustvovali i položili cveće na njegov spomenik i predstavnici Demokratske stranke – Miroslav Vasin, Lige socijaldemokrata Vojvodine – Aleksandar Kravić i Aleksandar Jovanović, Vojvođanske partije – Aleksandar Odžić, kao i predstavnici nevladinih organizacija: Živan Berisavljević (IV Vojvođanska konvencija), Jelena Dukarić (Vojvođanski građanski centar), Danica Stefanović (Panonija), Đorđe Subotić (Vojvođanski kulturni klub) i Vladislav Radaković (Savez antifašista), kao i građani i javne ličnosti, koji tradicionalno prisustvuju ovoj manifestaciji.

U ime organizatora skupu su se obratili: predsednica Vojvođanskog kluba – dr Branislava Kostić, predstavnik Zavičajnog kluba Mokrinčana – Dragomir Jankov i predsednik Vojvođanske politikološke asocijacije – prof. dr Duško Radosavljević.

Zajednička poruka učesnika je bila rečenica koja predstavlja parafrazu stava samog Vase Stajića: “Vojvodine će biti onoliko koliko bude borbe za nju”.