Polaganje cveća na spomenik Vasi Stajiću

Vojvodine će biti onoliko koliko bude borbe za nju
Vasa Stajić

Vojvođanski klub, Zavičajni klub Mokrinčana u Novom Sadu, Vojvođanska politikološka asocijacija i Vojvođanski kulturni klub „Vasa Stajić“ tradicionalno organizuju

POLAGANJE CVEĆA NA SPOMENIK VASI STAJIĆU U NOVOM SADU

10. februara 2017. godine (petak), na dan njegovog rođenja i smrti.

Spomenik Vasi Stajiću u Novom SaduOve godine se navršava 139 godina od rođenja gospodina Stajića i 70 godina od njegove smrti. U znak sećanja na Vasu Stajića i dubokog poštovanja za sve što je učinio za Vojvodinu i Vojvođane, pozivamo sve nevladine organizacije, institucije, političke stranke i građane koji poštuju vrednosti i principe koje Vasa Stajić simbolizuje, da nam se pridruže, kako bismo to poštovanje zajedno i iskazali.

Okupljenima će se u ime organizatora obratiti prof. dr Miroslav Ilić, prof. dr Duško Radosavljević i Dragomir Jankov.

Kao i svake godine, polaganje cveća će se održati  10. februara, u 11 časova, kod spomenika  Vasi Stajiću u centru Novog Sada (ulica Žarka Zrenjaninma, kod Banovinskog prolaza, u blizini Skupštine Autonomne pokrajine Vojvodine).

Nakon polaganja cveća Vas pozivamo na druženje u prostorijama Vojvođanskog kluba (Vojvođanskih brigada 17, I spat, Novi Sad).

Za organizatore

Dr Branislava Kostić,