Podrška Borku Stefanoviću

Vojvođanski klub osuđuje brutalni napad fašističkih kukavica na Borka Stefanovića, predsednika Levice Srbije.

Borku Stefanoviću želimo da se što pre oporavi od povreda, a Srbiji da se oporavi od fašizma.

Pri tome, ne pozivamo sudske organe da „što pre i potpuno reše slučaj Stefanovićevog prebijanja“, niti „da se počinioci najstrože kazne“. Zato što smo naučili da je Srbija zemlja u kojoj se kriminalci, ili ne hapse, ili se hapse i ekspresno puštaju na slobodu. Nema u Srbiji sudova koji će osuditi kriminalce i batinaše koji prebijaju one kojima mete na čelu crta predsednik države, lično!

Za takvu Srbiju u kojoj će sudovi biti nezavisni, a predsednici pristojni i odgovorni, tek teba da se izborimo!

Zato, umesto apela državi i državnim organima, upućujemo apel opozicionim partijama, da zaustave fašizaciju Srbije! Ako mogu to da urade u parlamentu, neka urade.

Ako ne mogu, vreme je da se prestanu igrati politike, da napuste parlament i pozovu narod na ulicu. Pa da se demokratija povrati jedinim preostalim načinom: neposredno, voljom naroda koji više niti može, niti ima šta da čeka.

Za „Vojvođanski klub“
Dr Branislava Kostić, Predsednica