Poziv na obeležavanje Dana pobede

Vojvođanski klub će ove godine obeležiti 9. maj, Dan pobede nad fašizmom, polaganjem venaca na spomen obeležje „Sloboda“ na Iriškom Vencu.

Pored obeležavanja Dana pobede, ovim želimo da odamo posebnu poštu vojvođanskim antifašistima, partizanima i partizankama, skojevcima i civilima koji su svoje živote ugradili u našu slobodu. Takođe, želimo da manifestujemo svoje opredeljenje za antifašizam, a protiv prekrajanja istorije i zanemarivanja časnih ljudi na koje treba da budemo ponosni.
Spomen obeležje na Iriškom Vencu je odabrano upravo zbog njegovog zanemarivanja i devastacije čiji smo svedoci mesecima unazad, i na koje smo u dva navrata reagovali.

Stoga, pozivam sve članove Vojvođanskog kluba koji to mogu i žele da dođu 9. maja 2015. godine u 13h kod spomen obeležja „Sloboda“ na Iriškom Vencu.

Pročitaj ceo prilog >>