Pozivnica na Svečanu akademiju

Savez antifašista Vojvodine poziva članove i simpatizere Vojvođanskog kluba na Svečanu akademiju povodom 7. jula, Dana ustanka naroda Srbije. Svečana akademija će se održati 7. jula (subota), sa početkom od 10h, u Muzeju revolucije (Muzej savremene umetnosti Vojvodine), Dunavska 37 u Novom Sadu.

Pročitaj ceo prilog >>

Agenda savetovanja o „100 godina posle“

Pozivamo Vas da prisustvujete Savetovanju „Vojvodina i Srbija – 100 godina posle (1918 – 2018)“, koje će se održati 7. juna 2018. godine (četvrtak), u Kongresnoj sali Hotela „Putnik“, Ilije Ognjanovića 24, Novi Sad.

Ovde objavljujemo zvaničnu agendu Savetovanja.

Pročitaj ceo prilog >>

Poziv za savetovanje „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“

Vojvođanski klub organizuje Savetovanje „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“, koje će biti održano 7. juna 2018. godine u Kongresnoj sali Hotela „Putnik“ u Novom Sadu, Ilije Ognjanovića 24, sa početkom u 10h.

Na Savetovanju, koje će okupiti najveći broj govornika o Vojvodini u ovom veku, svoje analize o položaju Vojvodine u Srbiji i Jugoslaviji, tokom proteklih sto godina i danas, izložiće 26 naučnika, političara, analitičara i javnih ličnosti.

Promocija nove knjige Lasla Vegela

Večeras (četvrtak, 24. maj) u 18:30 je u Bulevar Books-u (Bulevar Mihajla Pupina 6) promocija nove knjige našeg Lasla Vegela.

Prisutnima će se obratiti i autor. Među književnim kritičarima koji će govoriti o knjizi je i gospođa Gordana Nonin, članica Predsedništva Vojvođanskog kluba.

Pročitaj ceo prilog >>

Najava naredne govornice Vojvođanskog kluba, „Federalizam i regionalizam u razvijenim evropskim zemljama“

Najavljujemo Vam sledeću Govornicu Vojvođanskog kluba „Federalizam i regionalizam u razvijenim evropskim zemljama“. Na njoj će o modelima državnog uređenja u Italiji i Nemačkoj govoriti članovi Predsedništva Kluba  Dr Radivoje Jovović i Veljko Milić.

Govornica će se održati u Medija centru Vojvodine (NDNV, Jmaj Jovina 3, I sprat), 15. maja (utorak), u 19:30h.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 212