Najava i poziv: Polaganje cveća na spomenik Vasi Stajiću

Novi Sad, 8. februar 2016.
Vojvodine će biti, onoliko koliko bude borbe za nju Poštovani prijatelji, pozivamo Vas da zajedno odamo poštu gospodinu Vasi Stajiću, humanisti i nepokorenom intelektualcu, Vojvođanu

Vojvođanski klub, Zavičajni klub Mokrinčana u Novom Sadu i Vojvođanska politikološka asocijacija tradicionalno organizuju

Polaganje cveća na spomenik Vasi Stajiću u Novom Sadu

10. februara 2016. godine (sreda), na dan njegovog rođenja i smrti.

Cveće na spomeniku Vasi Stajiću

U znak sećanja na Vasu Stajića i dubokog poštovanja za sve što je učinio za Vojvodinu i Vojvođane, pozivamo sve nevladine organizacije, institucije, političke stranke i građane koji poštuju vrednosti i principe koje Vasa Stajić simbolizuje, da nam se pridruže na dan njegovog rođenja i smrti, kako bismo to poštovanje zajedno i iskazali.

Okupljenima će se u ime organizatora obratiti dr Branislava Kostić, Dragomir Jankov i prof. dr Duško Radosavljević.

Kao i svake godine, polaganje cveća će se održati 10. februara, u 11 časova, na spomenik Vasi Stajiću u centru Novog Sada (ulica Žarka Zrenjaninma, kod Banovinskog prolaza, u blizini Skupštine Autonomne pokrajine Vojvodine).

Nakon polaganja cveća Vas pozivamo na druženje u prostorijama Vojvođanskog kluba (Vojvođanskih brigada 17, I spat, Novi Sad).