Novi razgovori petkom

Pozivamo Vas na RAZGOVORE PETKOM, koji će se, kao i svakog petka, održati sutra (8.02.2019.) u doposništvu lista Danas za Vojvodinu, na SPENS-u, od 15h do 17h.
Tema sutrašnjih Razgovora će biti Vasa Stajić, odnosno aktuelnost njegovih ideja, stavova i načina borbe za humanizam, pravdu i Vojvodinu. Domaćin Razgovora će, uz Gordanu Nonin, šeficu Danas-ovog Dopisništva za Vojvodinu i dr Branislavu Kostić, predsednicu Vojvođanskog kluba, biti gospodin Dragomir Jankov, advokat, potpredsednik Vojvođanskog kluba.
Uz to, tokom razgovora možete uzeti Corax-ov kalendar (400 dinara) i Zbornik Vojvođanskog kluba „Vojvodina i Srbija – sto godina posle“ (250 dinara).

Tradicionalna dešavanja petkom u Novom Sadu

Domaćin programa „Razgovori petkom“ u organizaciji Vojvođanskog kluba i Dopisništva lista Danas za Vojvodinu, u petak, 1. februara, od 15 do 17 sati, biće politikolog Boris Varga.
Takođe Vas pozivamo da u petak, 1. februar 2019. godine, dođete na Građanski protest, koji će se, kao i prethodnih puta, održati počev od Pozorišnog trga isped SNP-a, a nastaviće se šetnjom kroz grad.
Imajući u vidu datum, okupićemo se, kao i obično tamo gde su naše zastave, ali i transparenti „Novi Sad – glavni grad!“.

Pročitaj ceo prilog >>
Druženje petkom u dopisništvu lista „Danas“

Pozivamo Vas na nove RAZGOVORE PETKOM u vojvođanskom Dopisništvu lista Danas (SPENS, ulaz sa stepeništa kod Univera), koje zajedno organizuju list Danas i Vojvođanski klub, svakog petka od 15h do 18h.

Domaćini Razgovora će biti prof. dr Milivoj Bešlin – istoričar, Gordana Nonin – šefica Dopisništva i dr Branislava Kostić – predsednica Vojvođanskog kluba.

Tribina u Zrenjaninu

13. novembra je u Zrenjaninu održana tribina povodom stote godišnjice priključenja Vojvodine Srbiji.
Na tribini su govorili čelnici Vojvođanskog kluba Dr Branislava Kostić, Prof Dr Miroslav Ilić i Dragomir Jankov.

Nije dobro Vojvođanima bagrenje lomiti

Ako je Vojvodina ratom osvojena, onda je odnos Srbije prema Vojvodini kao prema okupiranoj teritoriji donekle razumljiv. Većina osvajača se ne trudi da razvije osvojene teritorije, već nastoji da iz njih izvuče maksimum kroz nekontrolisanu eksploataciju resursa, surovu poresku politiku i slično, pretežno uz pomoć svojih kadrova, jer se u kadrove sa osvojene teritorije nema poverenja. Da bi se učvrstila vlast, osvajači najčešće planski naseljavaju „svoje“ stanovništvo na osvojenu teritoriju i omogućavaju mu dominaciju nad „domorocima“. Između dva rata, Vojvodina je prolazila kroz takav proces.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 212