Političke borbe za Vojvodinu kao lično iskustvo

I, najzad, srbijanska nacionalna elita mora shvatiti da država Srbija, zbog ovih razlika i niza drugih osobenosti njenog ukupnog bića, može biti ustavno delotvorno ustojena i trajno stabilna jedino kao složena, temeljito decentralizovana i regionalizovana država sa dva istorijski determinisana i ustavno – politički prepoznatljiva entiteta, zbog čije ravnopravnosti na način koji ti entiteti dogovore ona mora biti i federalizovana

Pročitaj ceo prilog >>
Poziv na prvu govornicu iz novog ciklusa „Naši savremenici – akteri istorije“

Naziv ove svečane Govornice je:

„Živan Berisavljević: političke borbe oko Vojvodine kao lično iskustvo“,

Glavni Govornik će biti gospodin Živan Berisavljević.

Ova svečana Govornica ima za povod obeležavanje jubilarnog, 80-tog, rođendana gospodina Berisavljevića, našeg istaknutog savremenika i aktera značajnih istorijskih događaja.

Pored gospodina Berisavljevića, skupu će se obratiti i: Dr Branislava Kostić, Prof. dr Duško Radosavljević i Vladislav Bata Radaković. U uvodnom delu skupa biće emitovani arhivski snimci iz perioda osamdesetih godina dvadesetog veka.

Pročitaj ceo prilog >>
Snimak Govornice Vojvođanskog kluba – „Autonomija Vojvodine, pravni status i Ustavno-pravni tretman“

U Novom Sadu je 11. februara 2015. održana Govornica Vojvođanskog kluba na temu „Autonomija Vojvodine, pravni status i Ustavno-pravni tretman“. Na Govornici je prezentovan tematski broj Glasnika Advokatske komore Vojvodine pod tim nazivom (br. 9-10), u kome se pretežno nalaze tekstovi koji su inspirisani Odlukom Ustavnog suda u vezi sa Statutom i Zakonom o utvrđivanju nadležnosti APV.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 512345