Obaveštenje

na ovoj stranici se ne nalaze informacije o svim Akcijama i manifestacijama Vojvođanskog kluba. Zbog velikog broja članaka, informacije o Šetnji za Vojvodinu 2015, Šetnji za Vojvodinu 2014.  i  Odavanju pošte Vasi Stajiću  su izdvojene u zasebne celine.

Nije dobro Vojvođanima bagrenje lomiti

Ako je Vojvodina ratom osvojena, onda je odnos Srbije prema Vojvodini kao prema okupiranoj teritoriji donekle razumljiv. Većina osvajača se ne trudi da razvije osvojene teritorije, već nastoji da iz njih izvuče maksimum kroz nekontrolisanu eksploataciju resursa, surovu poresku politiku i slično, pretežno uz pomoć svojih kadrova, jer se u kadrove sa osvojene teritorije nema poverenja. Da bi se učvrstila vlast, osvajači najčešće planski naseljavaju „svoje“ stanovništvo na osvojenu teritoriju i omogućavaju mu dominaciju nad „domorocima“. Između dva rata, Vojvodina je prolazila kroz takav proces.

Pročitaj ceo prilog >>

Agenda savetovanja o „100 godina posle“

Pozivamo Vas da prisustvujete Savetovanju „Vojvodina i Srbija – 100 godina posle (1918 – 2018)“, koje će se održati 7. juna 2018. godine (četvrtak), u Kongresnoj sali Hotela „Putnik“, Ilije Ognjanovića 24, Novi Sad.

Ovde objavljujemo zvaničnu agendu Savetovanja.

Pročitaj ceo prilog >>

Poziv za savetovanje „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“

Vojvođanski klub organizuje Savetovanje „Vojvodina i Srbija – sto godina posle (1918 – 2018)“, koje će biti održano 7. juna 2018. godine u Kongresnoj sali Hotela „Putnik“ u Novom Sadu, Ilije Ognjanovića 24, sa početkom u 10h.

Na Savetovanju, koje će okupiti najveći broj govornika o Vojvodini u ovom veku, svoje analize o položaju Vojvodine u Srbiji i Jugoslaviji, tokom proteklih sto godina i danas, izložiće 26 naučnika, političara, analitičara i javnih ličnosti.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 3123