Obaveštenje

na ovoj stranici se ne nalaze informacije o svim Akcijama i manifestacijama Vojvođanskog kluba. Zbog velikog broja članaka, informacije o Šetnji za Vojvodinu 2015, Šetnji za Vojvodinu 2014.  i  Odavanju pošte Vasi Stajiću  su izdvojene u zasebne celine.

POZIV: Zaštitimo Vojvodinu od osuđenog ratnog zločinca i fašiste Vojislava Šešelja!

Vojvođanski klub poziva sve vojvođanske antifašističke snage, političke partije, nevladine organizacije, medije, javne ličnosti i građane, da  ostave po strani svoja partijska opredeljenja i da se svi okupimo oko Saveza antifašista Vojvodine,  da zajedno oragnizujemo i pružimo otpor (ponovnoj) fašizaciji Vojvodine!

Ako država ne spreči održavanje Šešeljevog mitinga u Hrtkovcima, Vojvođanski klub upućuje poziv:  ANTIFAŠISTI, OKUPIMO SE I BUDIMO 6. MAJA U HRTKOVCIMA ZAJEDNO – ZA ANTIFAŠISTIČKU VOJVODINU!

Govor dr Miroslava Ilića ispred spomenika Vasi Stajiću

Proučavajući Vojvodinu, Vasa Stajić otkriva ovo: „Od godine 1847. od pojave Svetozara Miletića, Branka Radičevića, Jovan Jovanovića Zmaja, politika Srba u Vojvodini postaje velika politika. To više nije politika koja se bori za goli život svog naroda, nego je u vezi sa slobodarskim strujanjem onovremene Evrope… Jovan Cvijić, koji je dobro poznavao Srbiju, govorio nam je da će u novom sklopu države Vojvodina dobiti ono što bude umela sebi da otme… proučavajte Vojvodinu, organizujte je i obnovite slobodarske tradicije njene. … Imajte više hrabrosti da kulturnu misao suprotstavite antikulturnoj i da joj pomognete do pobede. Naročito, ne kukajte i ne vajkajte se, nego se borite.“

Položeno cveće na spomenik Vasi Stajiću

10. februara, cveće su na spomenik Vasi Stajiću u Novom Sadu položili predstavnici brojnih nevladinih organizacija i stranaka: Vojvođanski klub, Zavičajni klub Mokrinčana u Novom Sadu, Vojvođanska politikološka asocijacija, Vojvođanski kulturni klub „Vasa Stajić“, IV vojvođanska konvencija, HD Panonija, Zelena mreža Vojvodine, Savez antifašista Srbije – odbor za Vojvodinu, Vojvođanski građanski centar, predsednik Vojvođanske partije – Aleksandar Odžić, Aleksandar Jovanović (LSV) i Miroslav Vasin (Predsednik pokrajinskog odbora DS).

Na naše veliko zadovoljstvo, danas su sa nama bili i učenici Osnovne škole „Vasa Stajić“ iz Novog Sada.

Polaganje cveća na spomenik Vasi Stajiću

Ove godine se navršava 139 godina od rođenja gospodina Stajića i 70 godina od njegove smrti. U znak sećanja na Vasu Stajića i dubokog poštovanja za sve što je učinio za Vojvodinu i Vojvođane, pozivamo sve nevladine organizacije, institucije, političke stranke i građane koji poštuju vrednosti i principe koje Vasa Stajić simbolizuje, da nam se pridruže, kako bismo to poštovanje zajedno i iskazali.

Trenutna stranica: 1 od ukupno 3123